Jakie modele zaprezentuje Skoda w Genewie?

lut 23rd, 2015 | Przez | Kategoria: Newsy

Jedne z największych targów motoryzacyjnych, które niebawem rozpoczną się w Genewie obfitują w spore ilości premier. Na stoiskach tradycyjnie nie zabraknie czeskiej Skody, która zaprezentuje kilka ciekawych propozycji – jakich?

Skoda-Octavia-RS-230Fani motoryzacji z niebywałą ciekawością czekają na oficjalną premierę najnowszej Skody Superb, o której niedawno pisaliśmy w tym artykule. Potwierdziły się podawane do opinii publicznej informacje dotyczące wyglądu samochodu, jednak wszelkich szczegółów dowiemy się podczas nadchodzącego Salonu Samochodu w Genewie.

Oprócz najnowszej generacji Skody Superb, czeski koncern motoryzacyjny oficjalnie zapowiedział także kolejne nowości. Spore zaskoczenie stanowi Skoda Octavia RS 230, która do tej pory była wielką niewiadomą. Już teraz wiemy jednak, że auto zostanie zaprezentowane w Genewie i wykorzystywać będzie liczne rozwiązania znane już z Volkswagena Golfa o oznaczeniu GTI Performance, jak m.in. jednostka napędowa będąca w stanie generować 230 KM mocy, co przełoży się na osiągi z rzędu prędkości maksymalnej wynoszącej 250 km/h oraz przyspieszenia od 0 do 100 km/h w czasie zaledwie 6,7 sekundy. Samochód ma trafić do europejskich salonów już w czerwcu 2015 roku.

Ponadto, Skoda na pewno zaprezentuje kolejną generację Skody Fabii w tradycyjnym nadwoziu, także w odmianie kombi. Z niepotwierdzonych informacji wynika, że w związku z 110. rocznicą wyprodukowania przez Skodę pierwszego samochodu, jeszcze w tym roku na rynek trafią limitowane edycje wybranych egzemplarzy czeskiego koncernu. Czy choć jeden z nich ujrzymy już podczas Targów Motoryzacyjnych w Genewie? O tym przekonamy się najwcześniej 5. marca – wraz z początkiem wspomnianej imprezy.

Tagi: , , , , , , , ,

2 komentarze
Skomentuj »

  1. ciekawi mnie ta Octavia, zapowiada się ciekawie zobaczymy co z tego wyjdzie

  2. zapowiada się bardzo interesująco ta Skoda Octavia RS 230. Osiągi ma nadzwyczaj dobre, ale to normalne dla Skody, mają po prostu dobre samochody. Ciekawi mnie czy te targi w Genewie są dostępne dla wszystkich, czy nie?

Skomentuj