Mamy pierwsze zdjęcie nowej Skody Superb

Sty 27th, 2015 | Przez | Kategoria: Newsy

Wiemy już jak prawdopodobnie będzie wyglądała najnowsza generacja Skody Superb. Auto ma zostać oficjalnie zaprezentowane 17-go lutego w Pradze, ale już teraz do sieci wyciekły nieoficjalne zdjęcia trzeciej generacji auta.

skoda-superb-iiiTrzecia generacja Skody Superb zostanie oficjalnie zaprezentowana 17-go lutego w Pradze, a następnie będzie jednym z głównych punktów na Targach Motoryzacyjnych w Genewie. Już teraz wiemy, że najpierw do sprzedaży trafi Superb w odmianie liftback, a premiera wersji kombi została zaplanowana na wrzesień 2015 roku, podczas Targów Motoryzacyjnych we Frankfurcie.

Czego możemy dowiedzieć się ze zdjęcia, które wyciekło do sieci? Jeżeli chodzi o wygląd samochodu, to gołym okiem widać tutaj nawiązania do konceptu czeskiego koncernu – Skody Vision C. Nie wiemy, czy tak dokładnie będzie wyglądała trzecia generacja Skody Superb, gdyż nasi południowi sąsiedzi nie pokazali jeszcze oficjalnej wersji auta, a przedstawiona praca jest wykonana przez grafików. Wiele wskazuje na to, że odmiana produkcyjna będzie w niewielkim stopniu odróżniała się od zaprezentowanego projektu, gdyż od chwili premiery auta dzieli nas zaledwie kilkanaście dni.

Samochód został stworzony na znanej szeroko platformie MQB, a pod maskę nowego Superba trafią jednostki napędowe znane m.in. z nowego Volkswagena Passata. Nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących wstępnych cen auta – te zostaną podane dopiero po oficjalnej premierze pojazdu.

Tagi: , , , , , , ,

Skomentuj