Nowy model skody z napędem hybrydowym

sty 7th, 2020 | Przez | Kategoria: Newsy

Do sprzedaży wszedł nowy model Skody z napędem hybrydowym – Superb iV.Jest to pierwsze auto Skody o zastosowaniu takiej technologii. Wszystko  idzie w kierunku zmniejszenia spalin, które dostają się do środowiska, a także ograniczenia kosztów eksploatacji auta. Dlatego też Skoda wyszła naprzeciw swoim klientom i na rynek wypuściła model  w pewnym stopniu ekologiczny.

Nowa Skoda Superb iV, wyposażona jest zarówno w silnik spalinowy jak i elektryczny. Takie zastosowanie technologiczne nosi nazwę plug-in. Oba silniki mogą pracować indywidualnie, bądź razem, w zależności od naszych potrzeb. Ich łączna moc wynosi 218 KM. Pojemność benzynowa to 1.4 TSI, natomiast akumulator litowo-jonowy to 13 kWh.

Ładowanie akumulatorów potrzebnych do zasilania elektrycznego, może odbywać się za pomocą zewnętrznych źródeł energii, stacji szybkiego ładowania czy domowego gniazdka 230 V. Pozwala to na przejechanie kilkudziesięciu kilometrów. Jest to idealne rozwiązania na poruszanie się po mieście, co zmniejsza zużycie paliwa i ogranicza emisję spalin. Warto też wspomnieć o długości poszczególnych ładowań. Możemy tu zastosować prądem przemienny 3,6 kW (czas ładowania ok. 3,5 godzin), z gniazdka domowego 230 V (około 5 godzin) oraz w trakcie jazdy  poprzez silnik spalinowy oraz odzyskowi energii.

Nowy model Skody Superb iV jest oferowany w czterech wersjach wyposażeniowych, w których podstawowa już zapewnia komfort i pełne bezpieczeństwo jazdy dzięki swoim najnowszym systemom.

Napęd Skody Superb iV z silnika do kół, odbywa się za pośrednictwem sześciostopniowej, automatycznej skrzyni biegów DSG. Kierowca ma tu także do wyboru trzy tryby jazdy: E-mode, Hybrid lub Sport. Auto w trybie elektrycznym przyspiesza od 0 do 60 km/h w 5 sekund. Przyspieszenie generowane przez oba silniki trwa 7,7 s, do 100km/h, zaś prędkość maksymalna to 224 km/h.

Tagi: , , , ,

Skomentuj