Skoda Scala – mała, kompaktowa

sie 9th, 2019 | Przez | Kategoria: Newsy

Skoda to bardzo popularna marka samochodów. Za jej sukcesem stoi fakt, że oferuje pojazdy o ciekawym designie, niezłych osiągach i w atrakcyjnej cenie. W jej ofercie można znaleźć też auta kompaktowe, ale ze sportowym zacięciem. Taka właśnie jest Skoda Scala.

Nowoczesne technologie


Samochody Skoda swoim wyposażeniem nie odbiegają od droższych marek. Nowoczesna Scala posiada szereg systemów podnoszących bezpieczeństwo korzystania z niej. Jednym z nich jest Side Assist. Jego zadaniem jest wykrywanie pojazdów, które znajdują się aktualnie w martwym punkcie. O obecności przeszkody, kierowcę informuje niewielka dioda LED umieszczona w lusterku. Skoda Scala ma też asystenta parkowania, który zdecydowanie ułatwia ten trudny manewr. To szczególnie cenna cecha w samochodach miejskich. Ciasne uliczki i mała liczba miejsc parkingowych nie sprzyjają komfortowemu manewrowaniu. Z asystentem – to już nie problem.

Praktyczne rozwiązania


Samochody Skoda stawiają na funkcjonalność. W związku z tym, kompaktowa Scala jest wyposażona w pojemny bagażnik oraz wiele schowków i uchwytów. Dzięki nim, przewożone w kabinie drobiazgi nie gubią się. Ciekawym rozwiązaniem jest też zamiana tradycyjnego schowka na chłodzoną skrytkę. To fantastyczny pomysł na upały.

Stawia na łączność


W samochodach Skoda Scala można korzystać z systemów informacyjno-rozrywkowych. Mają one wyświetlacze wielkości od 6,5 do 9,2 cala. To zdecydowanie więcej niż ma większość smartphonów! System ten oferuje nawigację, sterowanie gestami, odczytywanie wiadomości tekstowych. Opcjonalnie, może też być wykorzystany jako hotspot Wi-Fi. W razie wypadku, system automatycznie połączy się z odpowiednimi służbami. Dzięki temu, wzrasta szansa na szybsze ich przybycie na miejsce zdarzenia. Ciekawostką jest otwieranie i zamykanie drzwi przy pomocy aplikacji na smartphona. Kolejną nowością jest zdalny dostęp do zapisu o miejscu zatrzymania auta. Nie trzeba już zapamiętywać, gdzie się je zaparkowało. Nawigacja w telefonie sama zaprowadzi nas do Scali.

Mała, ale drapieżna


Skoda Scala to auto miejskie. Jest mała, kompaktowa. Łatwo się nią manewruje, więc dostanie się nawet w ciasne miejsca parkingowe nie stanowi problemu. Równocześnie, jej design jest niezwykle dynamiczny. To zadziorne auto ma silną tożsamość. Na pierwszy rzut oka, nie kojarzy się z klasycznym rodzinnym pojazdem. Scala to pierwszy model tej marki, który jest podpisany wielkimi literami. Są one umieszczone na pokrywie bagażnika. To rozwiązanie sprawia, że auto nabiera dodatkowej elegancji.

2 komentarze
Skomentuj »

  1. Chłodzona skrytka, wiele uchwytów i schowków, pojemny bagażnik, możliwość korzystania z systemów informacyjno-rozrywkowych, nie mówiąc nawet o szeregu udogodnień podnoszących komfort i bezpieczeństwo jazdy, to niezaprzeczalne zalety Skody Scala. Z pewnością znajduje ona bardzo wielu zwolenników. nie tylko wśród dotychczasowych wielbicieli Skody, ale i wszystkich, którzy doceniają niewielkich rozmiarów, kompaktowe auta o „silnej tożsamości”.

  2. Bez wątpienia Skoda stała się jedną z najpopularniejszych marek samochodowych na polskich drogach – praktycznie co krok można natknąć się na jeden z licznych modeli koncernu. Sama Skoda Scala w rzeczywistości prezentuje się jeszcze lepiej, niż na zdjęciach. Miłośnikom motoryzacji polecam stronę https://seat-blog.pl/ gdzie znaleźć można wiele ciekawych wpisów odnośnie tej tematyki.

Skomentuj