Skoda Felicia powróci do produkcji?!

sie 19th, 2017 | Przez | Kategoria: Newsy

Wiele wskazuje na to, że niebawem doczekamy się jednego z najhuczniejszych powrotów tego roku. Czeska Skoda planuje wskrzesić jeden z ich topowych modelów o nazwie Skoda Felicia.

Czesi ogłosili niedawno swoje ambitne plany na najbliższe lata. Fani motoryzacji doskonale wiedzą, że Skoda od dłuższego czasu wchodzi w skład międzynarodowego koncernu VAG, w skład którego wchodzą takie tuzy motoryzacji jak Volkswagen, czy Audi. VAG jest drugim największym koncernem motoryzacyjnym, tuż za Toyotą – oznacza to, że te dwa przedsiębiorstwa muszą wyznaczać trendy dla próbujących doścignąć je firm.

Skoda idzie w ślady wyznaczonych trendów przez koncern VAG i ma plan poważnie zainwestować w samochody elektryczne. W 2019 roku na rynek motoryzacyjny trafi Skoda Superb plug-in, a chwilę po tym do dyspozycji kierowców zostanie oddany produkcyjny model konceptu o nazwie Vision E. Najwięcej emocji wzbudza jednak zupełnie nowy hatchback Skody wyposażony w napęd elektryczny, który wg zapowiedzi, a także polityki koncernu dostępny będzie w sprzedaży w przystępnej dla nabywców cenie. Nieoficjalne źródła wskazują na to, że auto otrzyma znaną doskonale kierowcom z Europy nazwę „Felicia” i będzie odpowiednikiem Volkswagena I.D. Samochód ma kosztować niespełna 120 tys. złotych, czyli mniej więcej równowartość dobrze wyposażonego Volkswagena Golfa.

Tagi: , , , , , , , , ,

2 komentarze
Skomentuj »

  1. I jak zwykle wszystko rozbijać się będzie o cenę. Nawet sentyment do marki nie sprawi, że ktoś tyle zapłaci za elektryczną Fabię. No ale zobaczymy, może jestem w błędzie? 🙂

  2. To byłby powrót. Choć mam wątpliwości, czy przy aktualnej ofercie Skody, wskrzeszanie tego modelu w tym momencie ma sens.

Skomentuj