Odświeżona Skoda Citigo zadebiutuje w Genewie

lut 18th, 2017 | Przez | Kategoria: Newsy

Skoda Citigo to niewielkich rozmiarów samochód miejski, który cieszy się sporą popularnością wśród młodszych kierowców. Auto doczekało się faceliftingu, a odświeżona wersja nowego Citigo zaprezentowana zostanie początkiem marca, podczas Targów Motoryzacyjnych w Genewie.

Skoda Citigo to bliźniaczy brak dla Volkswagena Up!. Nowy Citigo jest dłuższy w zestawieniu ze swoim poprzednikiem, a oprócz tego charakteryzuje się licznymi nowościami, przede wszystkim w zakresie wnętrza pojazdu, gdyż zgodnie z tym, do czego nas konstruktorzy Volkswagena przyzwyczaili – w zakresie wyglądu zewnętrznego samochodu nie ma co spodziewać się rewolucji, nie wspominając o poważniejszych zmianach. Konstruktorom nowego Citigo nie można za to zarzucić wyrachowania, gdyż nowa odsłona auta prezentuje się okazale i z pewnością korzystniej w zestawieniu z poprzednikiem. W zakresie wyglądu zewnętrznego, zmianie uległa maska pojazdu, która uzyskała dodatkowe przetłoczenia, a oprócz tego przód otrzymał nowy grill oraz przestylizowany zderzak z nowymi światłami przeciwmgłowymi.

We wnętrzu samochodu, zrezygnowano z dołączonego ekranu multimediów, a jego rolę przejmie smartfon kierowcy. Smartfona można umieścić w specjalnym miejscu, z którego można nim sterować. Warto zaznaczyć, iż system ten połączony jest z sześcioma głośnikami znajdującymi się już w fabrycznym wyposażeniu samochodu.

Pod maskę samochodu trafi sprawdzona gama silników benzynowych o pojemności jednego litra. Nowa Skoda Citigo zostanie oficjalnie zaprezentowana już na początku marca, w trakcie Targów Motoryzacyjnych 2017 w Genewie.

Tagi: , , , , , , , ,

1 komentarz
Skomentuj »

  1. Zdecydowanie zmiany na plus 🙂 Grill, maska robią swoje 🙂

Skomentuj