Skoda Kodiaq w odmianie coupe

paź 29th, 2016 | Przez | Kategoria: Newsy

Skoda Kodiaq cieszy się sporym zainteresowaniem pośród swoich klientów, co przekłada się na wyniki sprzedażowe czeskiego koncernu. Dzięki temu, w najbliższych tygodniach do sprzedaży trafić ma także odmiana nadwoziowa coupe tego pojazdu.

skoda-kodiaqSkoda od wielu lat cieszy się największym zainteresowaniem wśród polskich kierowców, którzy kupują nowe samochody. Mimo to, wszyscy zdają sobie sprawę z faktu, iż polski rynek nie należy do największych na świecie. Od kilku lat, trend dotyczący głównego rynku utrzymuje się – jest nim Azja. Kierowcy w Chinach mają specyficzne gusta, przez co topowe koncerny motoryzacyjne przygotowują dedykowane pojazdy. Takim autem ma być właśnie odmiana coupe Skody Kodiaq, która w przeciągu najbliższych tygodni ma właśnie zadebiutować w Chinach.

Czeski koncern motoryzacyjny posiada w Chinach cztery fabryki. Nieoficjalnie mówi się, iż przepustowość tych fabryk jest już maksymalna, przez co wątpliwe jest, aby udźwignęły one produkcję kolejnego modelu. Patrząc na skalę produkowanych na tamten rynek samochodów niewykluczone jest, iż Skoda będzie musiała otworzyć całkiem nową fabrykę, jednak o wiele bardziej prawdopodobnym pomysłem będzie rozbudowana jednej z istniejących.

Skoda Kodiaq w odmianie coupe będzie odbiegała od trendów stylistycznych czeskiej marki. Otwarcie mówi się, iż z tym projektem Czesi łączą olbrzymie nadzieje. Po ewentualnym sukcesie sprzedażowym modelu Kodiaq w Chinach niewykluczone jest, iż auto zadebiutuje także na pozostałych rynkach, w tym w Europie.

Tagi: , , , , , , , ,

Skomentuj