Skoda zwiększa produkcję modelu Yeti

wrz 18th, 2016 | Przez | Kategoria: Newsy

Czeski koncern motoryzacyjny należący od dłuższego czasu do koncernu VAG nie ma w ostatnim czasie powodów do narzekań. Dowodem na to jest fakt, iż oficjalnie zwiększona zostaje przepustowość fabryk Skody w celu zwiększenia ilości produkowanych modeli Yeti.

skoda-yetiNie tak dawno wspominaliśmy o oficjalnej prezentacji pierwszego SUVa w historii czeskiej marki. Skoda Kodiaq z pewnością będzie cieszyła się nie lada zainteresowaniem wśród potencjalnych nabywców, jednak nasz południowy sąsiad ma w chwili obecnej inne „problemy”. Problemy celowo w cudzysłowie, gdyż nie jedna marka motoryzacyjna chciałaby takie posiadać. Okazuje się bowiem, że zainteresowanie kierowców na model Yeti przerósł najśmielsze oczekiwania władz czeskiego koncernu, przez co trzeba będzie uruchomić dodatkowe linie produkcyjne.

Skoda Yeti obecna jest na rynku motoryzacyjnym od 2009 roku. W tym czasie, na całym świecie sprzedało się niespełna 600 tys. nowych egzemplarzy tego pojazdu. Skoda Yeti produkowana jest w kilku zakładach naszych sąsiadów – w Czechach oraz na Ukrainie, a także w zakładach w Chinach, Kazachstanie oraz w Rosji i to właśnie ostatnia ze wspomnianych fabryk ma otrzymać zwiększone moce przerobowe.

Tagi: , , ,

Skomentuj