Skoda Kodiaq coraz bliżej premiery

sie 21st, 2016 | Przez | Kategoria: Newsy

Wielkimi krokami zbliżają się Targi Motoryzacyjne w Paryżu, które zaplanowane są na początek września bieżącego roku. Wśród najgorętszych premier zaplanowanych na ten event z pewnością znajduje się Skoda Kodiaq, o której im bliżej oficjalnej prezentacji, tym więcej wiemy.

skoda_kodiaqNa niedługo przed oficjalną premierą Skody Kodiaq, czeski producent należący od dłuższego czasu do koncernu VAG podgrzewa atmosferę publikując kolejne, oficjalne zdjęcia samochodu. Wiadomo, że Czesi nie będą chcieli przedstawić pełnego profilu auta, ale po ostatnich zdjęciach wiele można się domyślić. Pojawiły się także pierwsze przecieki dotyczące specyfikacji technicznej pojazdu.

Z przecieków wynika, iż Skoda Kodiaq będzie stworzona na bazie Volkswagena Tiguana, czyli jednego z flagowych SUV-ów w gamie koncernu VAG. Mimo tej samej platformy, model Kodiaq ma być wyraźnie szerszy od swojego starszego brata – ma mierzyć bowiem aż 4,7 metra długości. Pozwala to przypuszczać, iż w nowej Skodzie znajdzie się dodatkowy, trzeci rząd siedzeń, lecz nie są to oficjalne informacje – być może wygospodarowane miejsce zostanie przeznaczone na przestrzeń bagażnika, która ma być największa w całym segmencie.

Pod maskę Skody Kodiaq we wczesnych fazach produkcji trafi jeden z pięciu dostępnych silników – trzech wysokoprężnych oraz dwóch benzynowych. Wiadomo póki co, że topową jednostką napędową będzie motor o pojemności 2,0 i oznaczeniu TDI, który ma generować 180 KM mocy.

Oficjalna premiera Skody Kodiaq odbędzie się 1 września podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu.

Tagi: , , , , , , ,

2 komentarze
Skomentuj »

  1. Czekam z niecierpliwością na to auto 🙂

  2. Wiadomo już kiedy auto pojawi się w sprzedaży?

Skomentuj