Skoda Kodiak zaprezentowana oficjalnie

kwi 23rd, 2016 | Przez | Kategoria: Newsy

No, może prawie oficjalnie… Podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Paryżu na stoisku czeskiego producenta będzie można zobaczyć pełną wersję Skody Kodiak, a na razie pozostaje nam się cieszyć zamaskowaną odmianą pojazdu.

skoda-kodiacCzesi postanowili dość mocno zakamuflować swój pojazd, zdradzając głównie bryłę pojazdu, a skrywając niemal wszystkie interesujące nas detale. Przypomnijmy, że model Kodiak ma być pomysłem czeskiego koncernu na samochód segmentowany jako niewielkich rozmiarów SUV, czyli crossover.

Skoda Kodiak w zamaskowanej odmianie została zaprezentowana podczas specjalnego eventu w Pradze, na którym świętowano 25-lecie współpracy z Volkswagenem. Skoda Kodiak ma w około 80% być stworzona w oparciu o tajemniczy koncept o nazwie Vision-R, zaprezentowany kilka miesięcy temu. Dokładny kamuflaż modelu Kodiak sprawia, że w chwili obecnej nie możemy powiedzieć zbyt dużo na temat tego samochodu. Podczas pytań dziennikarskich, Czesi dość mocno chwalili się samym procesem tworzenia modelu Kodiak. Przyznali się m.in., że do tej pory stworzono aż 47 prototypów samochodu, a na opracowanie każdego z nich poświęcili około jednego miesiąca. Łączny dystans pokonany przez każdy z prototypów wyniósł 700 tys. kilometrów – ma to stanowić wystarczającą ilość, aby właściwości jezdne modelu Kodiak stały na najwyższym poziomie.

Wszelkich szczegółów na temat Skody Kodiak dowiemy się podczas jej oficjalnego debiutu – auto bez kamuflażu zostanie zaprezentowane podczas Targów Motoryzacyjnych w Paryżu.

Tagi: , , , , , , , ,

1 komentarz
Skomentuj »

  1. Wygląda przekomicznie w tym kamuflażu. Prezentowałaby się znakomicie na Nurburgringu, tam pełno podobnych kameleonów. Swoją drogą, dużo napisali o testach dystansowych Kodiaka, a ciekawe tak naprawdę co tam siedzi pod maską ;).

Skomentuj