Skoda liderem siódmy raz z rzędu

sty 17th, 2016 | Przez | Kategoria: Newsy

To już siódmy rok z rzędu, gdy czeskie samochody spod znaku Skody są najchętniej wybieranymi pojazdami w naszym kraju. Wydaje się, że z każdym rokiem zaufanie Polaków do aut naszych południowych sąsiadów wzrasta.

octavia-2015jpgW 2015 roku Skoda pobiła zeszłoroczny rekord, notując 44 524 zarejestrowane, nowe samochody na terenie naszego kraju. Oznacza to, że czeski producent, wchodzący w skład VAG jest zdecydowanym liderem, zarówno pośród klientów indywidualnych, jak i wśród flot samochodowych. Wynik ten stanowi rezultat o blisko 3% lepszy w porównaniu z rokiem 2014, gdy w Polsce odnotowano 43 301 rejestracji. Tegoroczny rezultat stanowi aż 12,63% wszystkich rejestracji nowych samochodów w Polsce, co dobitnie świadczy o tym, że Skoda jest bezapelacyjnym liderem w tym zakresie – już siódmy rok z rzędu.

Największy wzrost rejestracji, Skoda zanotowała pod względem klientów indywidualnych – na tej płaszczyźnie odnotowano 14 210 zarejestrowanych samochodów, co stanowi wynik o 7,93% lepszy w zestawieniu z minionym rokiem.
Natomiast jeżeli chodzi o poszczególne modele, to tutaj największym zainteresowaniem cieszy się model Octavia (14 193 rejestracji). To właśnie ten model ciągnie wyniki sprzedażowe Skody, już po raz siódmy z rzędu będąc najchętniej wybieranym samochodem przez Polaków.

Tagi: , , , , , ,

1 komentarz
Skomentuj »

  1. Widać wygrywa w Polakach racjonalność. Jeśli patrzymy na niezawodność, cenę i wygodę to liderem faktycznie w wielu przypadkach będzie Skoda. Marka zapracowała sobie na tę pozycję.

Skomentuj