Opóźniona premiera Skody Roomster

sie 29th, 2015 | Przez | Kategoria: Newsy

Wiele wskazuje na to, że zapowiedziana jeszcze na ten rok premiera nowej Skody Roomster zostanie przełożona. Auto trafi do sprzedaży najwcześniej w 2016 roku, a decyzja ta została podjęta w oparciu o kolizję z premierą… jednego z modeli Volkswagena.

skoda-roomsterNie jest tajemnicą, iż nowa Skoda Roomster jest mocno inspirowana swoim ‘volkswagenowskim’ odpowiednikiem – modelem Caddy. Oba samochody są już niemal w stu procentach zaprojektowane i gotowe do oficjalnego debiutu, jednak rozpoczęcie sprzedaży obu pojazdów w przybliżonych terminach może się negatywnie odbić na wynikach sprzedażowych obu aut.

Decyzją koncernu Volkswagen, do którego od wielu lat należy czeska Skoda, auta muszą trafić do sprzedaży w odstępie co najmniej kilku miesięcy – przełoży się to na lepszą sprzedaż zarówno Volkswagena Caddy, jak i Skody Roomster. Na pierwszy ogień ma pójść zatem niemiecki samochód, który trafi do klientów z całego świata jeszcze w tym roku. Skoda Roomster, pomimo zapowiedzi o premierze w 2015 roku prawdopodobnie zostanie zaprezentowana jeszcze przed końcem bieżącego roku, lecz do sprzedaży trafi najwcześniej w połowie 2016.

Klienci, którzy czekają na tańszą odmianę auta o podobnej charakterystyce do Volkswagena Caddy będą musieli zatem jeszcze chwilę poczekać. O wszelkich zmianach oraz informacjach dotyczących premiery Skody Roomster będziemy Was informowali na bieżąco.

Tagi: , , , , , , , ,

1 komentarz
Skomentuj »

  1. Nie czytając artykułu, spoglądając tylko na samo zdjęcie można pomyśleć, że VW Caddy został zaaktualizowany 😀

Skomentuj