Skoda Octavia RS230 trafia do Polski

maj 24th, 2015 | Przez | Kategoria: Newsy

Skoda Octavia RS doczekała się jeszcze mocniejszej wersji. Czeski, sportowy samochód z oznaczeniem RS230, który będzie w stanie generować właśnie 230 KM mocy trafia właśnie do polskich salonów.

skoda-octavia-rs230Odróżnienie Skody Octavii RS od modelu RS230 może być trudne, nawet dla miłośników tej serii. Na pierwszy rzut oka oba samochody odróżnia wyłącznie wzór felg aluminiowych, ale jednak cały szkopuł tkwi szczegółach, a w tym przypadku konkretnie pod maską. Skoda Octavia RS230 będzie bowiem jeszcze mocniejsza od swojej poprzedniczki. Ilość koni mechanicznych znalazła swoje odzwierciedlenie w nazwie pojazdu – samochód będzie oferowany w sprzedaży seryjnej wyłącznie z silnikiem benzynowym, o pojemności 2 litrów i oznaczeniu TSI, który będzie w stanie generować dokładnie 230 KM mocy.

Jak wspomniany wzrost mocy przełoży się na efekty? Według informacji producenta, Skoda Octavia RS230 będzie w stanie przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie 6,7 sekundy. Prędkość maksymalna samochodu ma wynieść aż 250 km/h.

Skoda Octavia RS230 w Polsce ma kosztować co najmniej 119 750 zł. Co otrzymamy w ramach podstawowej wersji pojazdu? Trzeba przyznać, że już w standardzie wyposażenie auta jest bogate – zawiera bowiem 7 poduszek powietrznych, dwustrefową, automatyczną klimatyzację, tempomat, a także radio z potężnym, 6,5 calowym wyświetlaczem dotykowym.

Tagi: , , , , , , , , ,

1 komentarz
Skomentuj »

  1. Fajnie, że ten model trafia do Polski, ogólnie bardzo mi się podoba. Ma też całkiem dobre osiągi i wyposażenie za nie tak dużą cenę. Ostatnio wydaje mi się że Skoda znacznie się rozwinęła i świetnie, bo dobrych samochodów nigdy dosyć.

Skomentuj