Skoda zakończyła prace nad modelem WRC

kwi 18th, 2015 | Przez | Kategoria: Newsy

Do rywalizacji w rajdowych mistrzostwach świata z serii WRC-2 wielkimi krokami wchodzi zespół Skoda Motorsport. Już podczas Rajdu Portugalii, który odbędzie się końcem maja, zadebiutuje nowa Skoda Fabia R5.

skoda-fabia-r5Skoda Fabia R5 została oficjalnie zaprezentowana w fabryce czeskiego koncernu w Mladzie Boleslav. Prace nad tym modelem trwały od dłuższego czasu, jednak należy otwarcie przyznać, że efekt końcowy jest więcej niż zadowalający – przynajmniej od strony wizualnej. Fabia R5 otrzymała już homologację FIA, przez co będzie mogła oficjalnie wystartować w serii wyścigów WRC-2. Debiut samochodu na trasach rajdowych odbędzie się jednak wcześniej – w dniach 25-26 kwietnia odbędzie się rajd Sumava Klatovy w Czechach, gdzie za kierownicą Skody Fabii R5 zasiądzie Jan Kopecky.

Jednak głównym kierowcą teamu Skoda Motorsport w serii WRC-2 będzie Fin – Esapekka Lappi. Swoje role odegrają także wspomniany już Kopecky oraz trzeci kierowca czeskiego zespołu – Pontus Tidemand (Szwecja). Każdy z nich ma mieć swój udział w końcowym sukcesie Skody.

Tagi: , , , , , , , ,

3 komentarze
Skomentuj »

  1. No to zobaczymy co pokażą Czesi w WRC2.

  2. prezentuje się ładnie a Czesi udowodnili już że są dobrzy w te klocki. wejście do motorsportu z własnym pojazdem jest zupełnie naturalne w przypadku takiego koncernu

  3. Fajne autko, dobrze że Skoda tak się rozwija, włączenie Motorsport do rajdowych mistrzostw to dla nich na pewno duży krok zazdroszczę kierowcy który kierował tym samochodem, wygląda imponująco, ciekawe jak z technologią i co ma pod maską.

Skomentuj