Najnowsza Skoda Superb opuszcza fabrykę

mar 14th, 2015 | Przez | Kategoria: Newsy

Z czeskiej fabryki Skody w miejscowości Kvasiny wyjechały pierwsze egzemplarze najnowszej, zaprezentowanej podczas Targów Motoryzacyjnych w Genewie Skody Superb.

skoda-superb-2015Jak wygląda pierwszy produkcyjny egzemplarz Skody Superb? Jest to auto o srebrnym kolorze nadwozia, w wyższej wersji wyposażeniowej oraz nietypowymi jak dla tego modelu felgami. Co ciekawe, czeska fabryka Skody w Kvasinach została specjalnie przystosowana do produkcji najnowszej generacji Skody Superb – najlepiej świadczy to o aspiracjach Czechów powiązanych z produkcją tego modelu.

Czym charakteryzuje się najnowsza Skoda Superb? Auto jest nieco większe od swojego poprzednika, co przełożyło się na ilość miejsca we wnętrzu oraz na zwiększoną przestrzeń bagażową. Pod maskę Skody Superb jedna z aż ośmiu jednostek napędowych, które będą mogły współpracować z systemem Start&Stop. Kierowcy otrzymają do wyboru jeden z pięciu silników benzynowych w wariantach mocy od 125 do 280 KM mocy oraz trzy wysokoprężne jednostki napędowe od 120 do 190 KM mocy.

Tagi: , , , , ,

2 komentarze
Skomentuj »

  1. Zalatuje VAGiem…

  2. Mi się podoba, ma fajny opływowy kształt. Teraz jest już Skoda Superb Combi, ale tam wydaje mi się, że bagażnik jest niepotrzebnie taki duży. Fajnie, że zastosowali system start&stop, bo to przydatne jest.

Skomentuj