Skoda Fabia Combi debiutuje w Paryżu

paź 27th, 2014 | Przez | Kategoria: Newsy

Podczas największych Targów Motoryzacyjnych w tym roku, które na początku października odbyły się w Paryżu nastąpił debiut najnowszej Skody Fabii w odmianie Combi.

skoda-fabia-combiNowa Skoda Fabia Combi jest o 10 mm dłuższa w porównaniu z poprzednią generacją auta. Dodatkowo, została poszerzona o 90 mm, a zawieszenie zostało obniżone o 31 mm. Powiększone wymiary samochodu przekładają się na większy bagażnik, który teraz w podstawie będzie wynosić 530 litrów, a po złożeniu rzędu tylnych siedzeń wzrośnie do 1395 litrów. Pomimo zwiększonych gabarytów nowa Fabia jest lżejsza od swojej poprzedniczki o 55 kg.

Pod maską samochodu znajdzie się łącznie siedem, różnych silników – cztery benzynowe oraz trzy wysokoprężne. Będą one pracowały w zakresie mocy od 75 do 105 KM. Nowość ma stanowić najnowsza, wysokoprężna jednostka diesla o pojemności 1,4 litra TDI, oznaczeniu GreenLine, charakteryzująca się rekordowo niskim poziomem spalania, który ma wynosić zaledwie 3,1 litra oleju napędowego na każde, pokonane 100 kilometrów.

Nowa Skoda Fabia Combi będzie po raz pierwszy oferowała funkcję Front Assistant ze zintegrowanym systemem awaryjnego hamowania w mieście. Ma ona wykorzystywać m.in. czujnik radarowy do mierzenia odległości od innych użytkowników ruchu, przez co możliwe będzie wyhamowanie – początkowo ostrzegawczo, poprzez szarpanie pedałem hamulca, a w skrajnych przypadkach może dojść nawet do automatycznego wyhamowania samochodu.

Skoda Fabia Combi trafi do salonów na początku przyszłego roku.

Tagi: , , , , , ,

1 komentarz
Skomentuj »

  1. Ciekawe, skoro ma taki niski poziom spalania, to jest bardzo ekonomiczna. Fajna sprawa z tym front assistant, to może być bardzo przydatne. 7 silników? Kurcze to robi wrażenie, postarali się, nie ma co.

Skomentuj