Skoda nieprzerwanie liderem rynku

wrz 27th, 2014 | Przez | Kategoria: Newsy

Czeski koncern notuje coraz lepsze wyniki sprzedaży. Skoda do końca sierpnia zanotowała rejestrację 30 tys. nowych aut, co poprawia zeszłoroczny wynik koncernu o ponad 30%.

skoda_rapidSkoda nieprzerwanie, od 5 lat jest bezdyskusyjnym liderem rynku w Polsce. Tylko do końca sierpnia br. Skoda odnotowała rejestrację przeszło 30 tys. nowych samochodów stanowi wynik o ponad 30% lepszy w zestawieniu z analogicznym okresem minionego roku. Udział czeskiego koncernu w rynku został zwiększony o 13,75%, co po raz kolejny jest najlepszym dowodem bezapelacyjnej dominacji Skody – Czesi są jedynym producentem w naszym kraju, który może pochwalić się dwucyfrowym udziałem w rynku.

Sukces ten jest możliwy dzięki ogromnej popularności dwóch modelów osobowych w gamie Skody – mowa o Fabii i Octavii. Nie mniejszą popularnością cieszy się także Skoda Roomster, która znajduje się na pierwszym miejscu najchętniej kupowanych aut w swoim segmencie. Który samochód odnotował największy skok sprzedażowy? Bez wątpienia Skoda Rapid, która w pierwszych 8 miesiącach bieżącego roku cieszyła się lepszą sprzedażą o aż 128% w zestawieniu z analogicznym okresem minionego roku.

Jeżeli popularność modeli Skody nie zmniejszy się zauważalnie pod koniec roku, to wiele wskazuje na to, że 2014 rok może być dla czeskiego koncernu rekordowy w naszym kraju.

Tagi: , , , , ,

Skomentuj