Nowa Skoda Fabia oficjalnie!

sie 20th, 2014 | Przez | Kategoria: Newsy

Czeski producent postanowił zaprezentować oficjalne zdjęcia najnowszej Skody Fabii, której debiut zaplanowany jest na nadchodzące Targi Motoryzacyjne w Paryżu.

nowa-skoda-fabia-iiiZgodnie z zapowiedziami, najnowsza Skoda Fabia będzie pierwszym samochodem w historii koncernu, którego wygląd został całkiem zaczerpnięty z koncepcyjnego modelu Vision C, zaprezentowanego podczas tegorocznego Salonu Samochodowego w Genewie. Już pierwszy rzut oka na oficjalne zdjęcia Fabii sprawia, że trudno nie dostrzec porównań do modelu Vision C, lecz wyostrzenie kształtów nadwozia sprawia, że Fabia będzie charakteryzować się sportową i dynamiczną sylwetką.

Zastosowanie nowej płyty podłogowej o oznaczeniu PQ26 sprawia, że najnowsza Fabia będzie lżejsza od swojej poprzedniczki o aż 65 kg. W podstawowej odmianie samochód zasilany będzie za pośrednictwem litrowego, benzynowego silnika o oznaczeniu MPI, który generować będzie 60 KM mocy. Alternatywę dla tej jednostki napędowej stanowić będzie silnik 1.2 TSI w kilku wariantach mocy, nawet do 110 KM. Dla miłośników silników diesla przygotowano natomiast 3-cylindrową, jednostkę napędową o pojemności 1,4 litra dostępną w trzech wariantach mocy – od 75 do 105 KM.

Pozostałych szczegółów dotyczących wersji wyposażenia oraz cennika samochodu dowiemy się z pewnością niebawem. Oficjalna premiera samochodu zaplanowana jest na Targi Motoryzacyjne w Paryżu, które odbędą się w październiku tego roku.

Tagi: , , , , , ,

Skomentuj