Limitowana Octavia RS będzie jeszcze szybsza?

maj 26th, 2014 | Przez | Kategoria: Newsy

Według czeskich źródeł nowa, limitowana Skoda Octavia RS będzie jeszcze szybsza, niż to zakładano – możliwe, że jednostka napędowa zamontowana w tym modelu będzie w stanie generować aż 280 KM.

skoda-octavia-rsW przyszłym roku czeski koncern będzie obchodził czterdziestą rocznicę najważniejszego, rajdowego modelu w swojej historii – 130 RS. Z tej okazji inżynierowie Skody mają przygotować coś specjalnego. Wiele wskazuje na to, że autem, które powstanie specjalnie na tą okazję będzie Skoda Octavia RS, generująca 280 KM mocy z dwulitrowym, turbodoładowanym silnikiem znanym m.in. z Volkswagena Golfa R.

Jeżeli informacje te potwierdziłyby się to Skoda Octavia RS byłaby jednym z najszybszych samochodów w swoim segmencie. Wiele wskazuje na to, że Octavia RS będzie modelem limitowanym. Nie wiadomo jeszcze w ilu egzemplarzach powstałby ten ciekawie zapowiadający się samochód. Większej ilości szczegółów powinniśmy poznać w przeciągu kilku najbliższych tygodni.

 

Tagi: , , , ,

1 komentarz
Skomentuj »

  1. Nie mogą i nie zamontują szybszej jednostki niż inne podobne auta z VAG bo skoda ma konkurować przede wszystkim cenowo z resztą. Więc to sport w wersji low cost.

Skomentuj