Skoda Citigo bez dachu

kwi 22nd, 2014 | Przez | Kategoria: Newsy

Skoda Citigo nie traci na popularności. Grupa praktykantów ze szkoły zawodowej Skody postanowili zaprezentować ten model w wersji cabrio.

skoda-citijet-cabrioSkoda CitiJet, bo taką nazwę otrzymał ten autorski projekt to dzieło grupy 16 praktykantów ze szkoły zawodowej czeskiego koncernu. Ich zadaniem było stworzenie własnego samochodu marzeń w ramach projektu „Skoda Apprentice Car”. W trakcie prac mogli polegać na wsparciu m.in. szefa zespołu designu Skody Josefa Cabana, który pozostawił im całkiem wolną rękę w zakresie stworzenia i zaprezentowania projektu.

Skoda CitiJet to sportowy, dwuosobowy kabriolet stworzony na bazie Skody Citigo. Auto otrzymało sportowy charakter, co widać po licznych przetoczeniach nadwozia. Spore wrażenie robią również 16-calowe felgi – dość duże, jak na ten gabaryt samochodu. Pod maskę Skody CitiJet trafi znany z oryginału silnik o mocy 75 KM.

Samochód, który aktualnie znajduje się w ostatniej fazie prac zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas słynnego już zlotu GTI Treffen, który rozpocznie się 28 maja nad jeziorem Wörthersee w Austrii.

Tagi: , , , , ,

Skomentuj