Skoda stworzy nowego SUV-a?

mar 26th, 2014 | Przez | Kategoria: Newsy

Skoda oraz Volkswagen, czyli dwie marki koncernu VAG potwierdziły, że w czeskiej fabryce w Kvasinach produkowany będzie nowy model. Prawdopodobnie chodzi o nowego SUV-a, który miałby zostać wypuszczony pod czeskimi skrzydłami.

skoda-suvOficjalna informacja o planowanej produkcji została przedstawiona podczas wizyty czeskiego premiera w Wolfsburgu z okazji 23. rocznicy przejęcia czeskiej marki przez Volkswagena. Bohuslav Sobotka dodał również, że Skoda ma ogromne znaczenie dla gospodarki całego kraju oraz wyraził zadowolenie sukcesywnym poszerzaniem gamy modelowej.

Za niedługo Skoda zaprezentuje nową generację Fabii. Wiele wskazuje na to, że kolejnym autem, które dołączy do gamy czeskiego koncernu będzie SUV, który prawdopodobnie produkowany będzie w czeskiej fabryce w Kvasinach.

Natomiast szef Skody – Winfried Vahland podkreśla, że decyzja o rozpoczęciu produkcji nowego pojazdu w Kvasinach będzie służyło fabryce i spowoduje jej wzmocnienie. Ponadto działanie to jest w stanie zapewnić jej długotrwały byt – podobnie jest w przypadku jednej z głównych fabryk czeskiego koncernu w Mladzie Boleslav.

Nowoczesny SUV Skody zostanie zaprezentowany za kilka miesięcy.

Tagi: , , , , , ,

1 komentarz
Skomentuj »

  1. Wyjdzie pewnie Touareg po czesku 🙂 tak czy inaczej może być całkiem fajnie. Koncept Skody Vision C mnie osobiście powalił na kolana, oby czeska marka szła właśnie w tym kierunku. Poza tym miałam przyjemność jeździć kilkoma nowymi modelami Skody i muszę przyznać, że wiązanie tej marki z autami bez wyrazu to już przeszłość. Testowana przeze mnie Octavia była lepiej wyposażona niż niejedno Audi. Oby tak dalej 🙂
    Abstrachując o tematu Skody, bardzo ciekawy blog 🙂 Nie spotkałam się jeszcze z miejscem poświęconym tylko jednej marce. Ciekawy (i odważny) pomysł 🙂 gratuluję 🙂

Skomentuj