Skoda VisionC zadebiutuje w Genewie

lut 10th, 2014 | Przez | Kategoria: Newsy

Podczas zbliżających się wielkimi krokami Targów Motoryzacyjnych w Genewie Skoda zaprezentuje ciekawy koncept o tajemniczej nazwie VisionC. Ma on być wyznacznikiem zmian w zakresie projektowania samochodów, która niebawem czeka koncern.

Skoda VisionCSkoda VisionC ma być odpowiedzią dla wszystkich krytyków, którzy twierdzą, że kolejne samochody produkowane przez czeski koncern są nudne i podobne do siebie. W tym celu zaprojektowano niezwykle ciekawy koncept VisionC, który ma całkowicie zrewolucjonizować schematy projektowania aut przez Skodę.

Pytanie jest takie, czy nie jest to zbyt odważna decyzja? Skody od wielu lat niezmiennie znajdują się w ścisłej czołówce najchętniej rejestrowanych samochodów w Polsce. Czeskie samochody nigdy nie były projektowane przez odważnych projektantów, ale w tym do tej pory tkwiła siła Skody. Czeskie auta sprzedają się jak ciepłe bułeczki i wszystko wskazuje na to, że w chwili obecnej nie ma potrzeby przeprowadzenia rewolucji. Przedstawiciele Skody zgodnie twierdzą jednak, że design samochodów odgrywa coraz ważniejszą rolę na rynku motoryzacyjnym i dlatego chcą postawić na odważniejsze modele. Sama Skoda VisionC ma małe szanse na trafienie do seryjnej produkcji, przynajmniej w zademonstrowanej formie.

 

Tagi: , , , , ,

Skomentuj