1300 km Skodą na jednym tankowaniu

lut 24th, 2014 | Przez | Kategoria: Newsy

Podczas zbliżających się Targów Motoryzacyjnych w Genewie zadebiutuje Skoda Octavia 1.4 TSI z fabryczną instalacją CNG. Według zapewnień producenta auto będzie w stanie pokonać na jednym baku nawet 1300 kilometrów.

skoda-octavia-14-gtecSkoda Octavia 1.4 TSI będzie już drugim modelem czeskiego koncernu, który trafia do sprzedaży z fabryczną instalacją CNG. Pierwszym autem Skody z CNG było Citigo. Auto trafi do europejskich salonów już w maju 2014 roku. Nie znamy jeszcze oficjalnej ceny Skody Octavii 1.4 TSI CNG, a oficjalna prezentacja pojazdu będzie miała miejsce podczas zbliżających się Targów Motoryzacyjnych w Genewie.

Niewątpliwą zaletą Octavii G-Tec jest możliwość pokonania nawet 1300 km na jednym zbiorniku. Auto napędzane jest za pośrednictwem czterocylindrowego silnika TSI o pojemności 1.4 litra, który jest w stanie wygenerować 110 KM. Silnik ten oczywiście spełnia restrykcyjne wymagania spalania Euro 6.

Na pełnym zbiorniku CNG auto pokona nawet 410 kilometrów. Z kolei przy pełnym zbiorniku benzyny możliwe pokonanie będzie do 920 kilometrów, to ustala maksymalny zasięg auta na poziomie ok. 1300 km.

Tagi: , , , , , , ,

Skomentuj