Skoda Fabia liderem w Polsce

wrz 11th, 2013 | Przez | Kategoria: Newsy

Od przeszło czterech lat Skoda Fabia ma bardzo mocną pozycję na polskim rynku samochodowym. W lipcu auto zostało najchętniej wybieranym modelem przez Polaków.

skoda fabia 2013Skoda niezmiennie pozostaje jednym z najczęściej wybieranych samochodów przez Polaków. Najlepiej świadczy o tym klasyfikacja marek, w której Skoda lideruje z przewagą 5 500 sprzedanych egzemplarzy więcej w porównaniu z drugim miejscem w rankingu.

Jeśli chodzi o konkretne modele to w lipcu polskim faworytem została Fabia. Łącznie przez cały miesiąc zarejestrowano 1 076 nowych egzemplarzy Fabii. Wynik ten pozwolił wyprzedzić drugą w rankingu Octavię o 204 sztuki. Z pewnością wpływ na tak spore zainteresowanie samochodem miał facelifting, który auto przeszło początkiem bieżącego roku.

W zestawieniu z lipcem 2012 sprzedaż Skody Fabii wzrosła aż o 86%. Dzięki świetnemu lipcu auto wysunęło się także na pierwsze miejsce listy najchętniej kupowanych samochodów w Polsce. Od stycznia 2013 zarejestrowano łącznie 6 820 nowych Fabii.

Tagi: , , , ,

Skomentuj