Rekordowa Skoda Citigo CNG

wrz 6th, 2013 | Przez | Kategoria: Newsy

Austriak – Gerhard Plattner pobił światowy rekord w „jeździe o kropelce”. Prowadząc Skodę Citigo przemierzył 2619 km, a średnie spalanie paliwa udało mu się uzyskać na poziomie 2,39 kg zużytego gazu ziemnego na każde pokonane 100 km.

skoda citigo cngTrasa, którą wyznaczył sobie Plattner rozpoczynała się we włoskiej Wenecji, a kończyła w szwedzkim Sztokholmie. Zadziwiający jest fakt, że wyniki spalania jakie udało się uzyskać Austriakowi są o ponad 0,5 CNG / 100 km niższe od danych prezentowanych przez czeskiego producenta. Podróż łącznie zajęła Plattnerowi pięć dni, a w tym czasie udało mu się zwiedzić dziewięć europejskich krajów – Włochy, Austrię, Czechy, Węgry, Słowację, Polskę, Niemcy, Danię oraz Szwecję. Początkowy budżet kierowcy wynosił 100 euro, ale pod koniec podróży pozostało mu jeszcze nieco ponad 18 euro.

Rekordowe okazało się ostatnie 515 kilometrów, gdzie średnie spalanie Skody Citigo wyniosło zaledwie 2,04 kg/km. Sam kierowca był zadowolony z obsługi czeskiego auta. Przyznał, że Citigo to samochód nie tylko do miasta, ale również na długie trasy. Auto przez całą podróż ani razu go nie zawiodło, umożliwiło komfortowe podróżowanie, a oprócz tego zagwarantowało wiele radości z jazdy.

Tagi: , , , ,

Skomentuj