1,5 miliona egzemplarzy Skody Fabii

wrz 27th, 2013 | Przez | Kategoria: Newsy

Czeski producent wyprodukował właśnie 1,5 milionowy egzemplarz Fabii drugiej generacji. Obok Octavii jest to drugi najpopularniejszy samochód Skody.

Výroba,Škoda Fabia,Škoda Auto a.s,Mladá BoleslavAuto obecnie produkowane jest w wielu krajach całego świata – w Czechach, Indiach, Rosji oraz Chinach. Jubileuszowy egzemplarz wyprodukowany został przez zakład w Mlada Boleslav i wyposażony jest w silnik 1.2 TDI.

Jeśli weźmiemy pod uwagę Skodę Fabię pierwszej generacji, która została wyprodukowana w 1999 roku łącznie sprzedano ponad 3,2 miliona egzemplarzy aut o tej nazwie.

Lepszym wynikiem może pochwalić się wyłącznie Skoda Octavia, której sprzedano niespełna 4 miliony sztuk. Fabia jest zatem jednym z kluczowych modelów dla czeskiego koncernu. Przyznaje to również dyrektor generalny Skody, prof. Winfried Vahland. Dodaje również, że ilość wyprodukowanych egzemplarzy Fabii jest dowodem na olbrzymią popularność i zaufanie jakim model ten cieszy się wśród klientów. Obecna generacja Fabii oferowana jest jako 5-drzwiowy hatchback, kombi, wersja Scout, sportowa RS oraz ekonomiczna Green Line.

Tagi: , , , ,

Skomentuj