Czteromilionowa Skoda Octavia

sie 30th, 2013 | Przez | Kategoria: Newsy

Skoda ma kolejne powody do świętowania. W dniu wczorajszym zakład produkcyjny w Mlada Boleslav opuściła Skoda Octavia, która była jubileuszowym, 4 000 000 egzemplarzem.

skoda octaviaSkoda Octavia na rynku motoryzacyjnym sprzedawana jest od ponad 17 lat. Rocznicowy model to Octavia pokryta granatowym lakierem w odmianie nadwozia kombi. Przypomnijmy także, że Skoda Octavia jest najlepiej sprzedającym się samochodem czeskiego koncernu w jego historii.

Prezes Skody – Winfried Vahland przyznał, że cztery miliony stworzonych egzemplarzy Octavii to wynik, który ukazuje powodzenie modelu oraz marki. Dodał również, że Octavia jest sercem czeskiego producenta, a sam model położył silny fundament pod jego rozwój czyniąc tym samym Skodę jednym z czołowych koncernów motoryzacyjnych.

Skoda Octavia to pierwszy samochód czeskiego koncernu skonstruowanym po upadku Żelaznej Kurtyny oraz po zapowiedziach hucznej współpracy z koncernem Volskwagena. Cztery miliony wyprodukowanych egzemplarzy w przeciągu ostatnich 17 lat stanowi aż 38% całkowitej produkcji firmy. Auto jest ważnym punktem projektu, według którego Skoda ma do końca 2018 roku produkować 1,5 miliona egzemplarzy rocznie.

Tagi: , , ,

Skomentuj