Nowa Skoda Rapid Spaceback – znamy wygląd

lip 25th, 2013 | Przez | Kategoria: Newsy

Podczas wrześniowych Targów Motoryzacyjnych we Frankfurcie czeski koncern zaprezentuje nowy model – Skodę Rapid Spaceback. Do sieci niedawno wyciekły pierwsze, oficjalne zdjęcia prezentujące nowy samochód. Jak Wam się podoba?

skoda rapid spacebackCzescy konstruktorzy po raz kolejny nieco zaskoczyli świat motoryzacyjny. Wszyscy spodziewali się, że Skoda Rapid Spaceback ma zostać pomniejszonym kombi, natomiast auto jest typowym hatchbackiem. Niebawem rozpocznie się seryjna produkcja pojazdu, która będzie odbywała się w czeskiej fabryce Skody w Mlada Boleslav.

Po oficjalnej prezentacji samochodu, która zaprezentowana jest na wrzesień 2013 roku auto trafi do produkcji. Jeżeli chodzi o cenniki to mamy poznać je początkiem października bieżącego roku. Dopiero wtedy będzie można zacząć zbierać zamówienia na samochód, jednak nie wiadomo kiedy w ręce klientów trafią pierwsze egzemplarze.

Od strony stylistycznej Skoda Rapid Spaceback będzie różnił się od dostępnego już w sprzedaży Rapida w wersji liftback przede wszystkim tyłem oraz rozmiarami (Spaceback jest o 18 cm krótszy). Nie powinno to jednak dziwić, gdyż zabieg ten konieczny był do uzyskania nadwozia typu hatchback. Musiało się to niestety odbić na przestrzeni bagażowej, która jest o 135 litrów mniejsza (415 litrów) aniżeli w przypadku liftbacka (550 litrów). Jeżeli chodzi o dostępne wersje wyposażeniowe to nie będą się one różniły od tych, dostępnych dla wersji liftback.

Tagi: , , , ,

Skomentuj