Milion kilometrów w Skodzie Fabii!

lip 5th, 2013 | Przez | Kategoria: Newsy

Niemiec – Peter Kirchhoff w 2000 roku kupił w salonie Skodę Fabię 1.9 TDI. Dokładnie trzynaście lat później licznik jego samochodu wskazuje milion kilometrów. Niemożliwe? A jednak.

skoda fabiaPeter Kirchhoff mieszkający w okolicach Wuppertalu odebrał swoją Fabię z salonu dokładnie 3 lipca 2000 roku, czyli ponad 13 lat temu. Jego wybór padł na silnik 1.9 TDI, o którym krążą rozmaite opinie. Właściciel Fabii precyzyjnie prowadził swój dziennik, gdzie dokładnie notował dalsze trasy oraz wszelkie wydatki powiązane z eksploatacją. W 2007 Skoda Fabia pana Petera mogła pochwalić się przebiegiem z rzędu 500 tys. kilometrów. Co ciekawe, wynik ten udało mu się osiągnąć na oryginalnym tłumiku.

Kilka dni temu Skoda Fabia osiągnęła maksymalną wartość dostępną na liczniku czyli 999 999 km. Po przekroczeniu tej liczby licznik będzie wskazywał jedynie sześć kresek, gdyż producenci nie przewidzieli możliwości wykonywania wyższych przebiegów. Peter Kirchoff nie ma zamiaru sprzedawać swojego samochodu. Już zapowiedział o zamontowaniu nowego licznika, który pozwoli mu w dalszym ciągu użytkować swoją Skodę.

Tagi: , , ,

1 komentarz
Skomentuj »

  1. gratuluję, naprawdę to jest zaskakujące jak auto może pracować jak się o nie dba

Skomentuj