Skoda Roomster

kwi 19th, 2013 | Przez | Kategoria: Modele

Skoda Roomster – kombivan produkowany przez czeski koncern samochodowy od 2006 roku.

Skoda Roomster

skoda roomsterSkoda Roomster po raz pierwszy została zaprezentowana jako samochód koncepcyjny na Targach Motoryzacyjnych we Frankfurcie w 2003 roku. Produkcyjną odmianę zaprezentowano trzy lata później w Genewie. W odróżnieniu od konceptu nie posiadała ona charakterystycznych, przesuwanych drzwi – zrezygnowano również z przeszklonej klapy bagażnika.

W 2007 roku powstał niewielki samochód dostawczy na bazie Roomstera, któremu nadano przydomek Praktik. Model ten od strony wizualnej praktycznie nie różnił się od oryginału, ale posiadał o przeszło 500 litrów większą przestrzeń bagażową. Wiosną 2010 roku samochód przeszedł facelifting, który dotyczył głównie pasa przedniego – wprowadzono także cztery nowe silniki.

Skoda Roomster dostępna jest w trzech, charakterystycznych dla czeskiego koncernu wersjach wyposażeniowych – Active, Ambition, Elegance. Ponadto model Roomster można było zakupić w odmianie Scout, która przeznaczona była do poruszania się w terenie, a oficjalnie zaprezentowana została w 2006 roku. Wersja ta dostępna była wraz z dwiema wysokoprężnymi jednostkami napędowymi – 1.4 TDI 80 KM oraz 1.9 TDI 105 KM oraz dwiema benzynowymi – 1.4 85 KM oraz 1.6 105 KM. Zgodnie z ekologiczną polityką Skody światło dzienne ujrzał również model w odmianie GreenLine, który charakteryzował się niskim zużyciem paliwa oraz niską emisją gazów cieplarnianych.

Skoda Roomster – opinie

Skoda Roomster to odważny i ciekawy projekt jak na dotychczasowe poczynania czeskiego koncernu. Nie przypomina żadnego z Volkswagenów, co należy rozpatrywać indywidualnie. Auto jest niezwykle funkcjonalne i… tanie. Niestety w standardzie nie możemy liczyć na luksusy – brakuje klimatyzacji, a nawet elektrycznie otwieranych przednich szyb. Pomimo kilku minusów, Roomster to bardzo dobry samochód, który z pewnością znajdzie wielu zwolenników.

Tagi: , , ,

Skomentuj