Skoda Citigo liderem po pierwszym kwartale 2013

kwi 26th, 2013 | Przez | Kategoria: Newsy

Skoda Citigo zajęła pierwsze miejsce pod względem sprzedaży w swojej klasie na polskim rynku za pierwsze trzy miesiące 2013 roku.

Skoda CitigoSkoda Citigo miała niezwykle udany debiut na polskim rynku motoryzacyjnym. W 2012 roku samochód był dostępny przez zaledwie osiem miesięcy, a mimo to zajął trzecie miejsce w rankingach sprzedaży. Dzięki nieustannemu wzrostowi popularności Skoda Citigo w okresie od stycznia do końca marca 2013 roku znalazła 1021 nabywców co dało pierwsze miejsce pod względem sprzedaży w swojej klasie na polskim rynku motoryzacyjnym.

Wynik ten przełożył się na 21,55% udziału w segmencie aut mini oraz 29 sztuk przewagi nad kolejnym samochodem. Swój sukces Skoda Citigo zawdzięcza bez wątpienia połączeniu modnej stylistyki z miejską funkcjonalnością. Najmniejsza Skoda Citigo dostępna jest w wersji trzydrzwiowej oraz pięciodrzwiowej. Oferuje wówczas przestrzeń bagażową na poziomie 251 litrów. Dynamiczne, a zarazem oszczędne silniki o niewielkiej pojemności sprawiają, że Citigo jest doskonałym rozwiązaniem dla kierowców poszukujących samochodu miejskiego.

Tagi: , , , ,

Skomentuj