Nowa Skoda Octavia RS

kwi 8th, 2013 | Przez | Kategoria: Newsy

Samochody czeskiego producenta są niezwykle popularne w naszym kraju. Tradycyjne odmiany są dobrymi propozycjami pojazdów rodzinnych – inaczej dzieje się w przypadku modeli oznaczonych przydomkiem RS.

skoda octavia rsNowa Skoda Octavia RS zostanie oficjalnie zaprezentowana podczas tegorocznego Goodwood Festival of Speed, który rozpocznie się 11 lipca bieżącego roku. Będzie to już trzecia generacja tego modelu z oznaczeniem RS. Czesi hucznie zapowiadają, że najnowsza RS-ka w porównaniu do poprzednika będzie charakteryzowała się niższą wagą oraz lepszą trakcją. Niewątpliwym atutem Skody ma być także – co charakterystyczne dla czeskiego koncernu atrakcyjna cena na tle konkurencyjnych modelów o podobnych osiągach.

Przejdźmy jednak do tego, co powinno najbardziej interesować osoby chętne na zakup samochodów z serii RS czyli osiągów. Aktualna, druga generacja Octavii RS współpracuje z dwulitrowym silnikiem, który dzięki doładowaniu osiąga moc 200 KM. Ta jednostka napędowa pozwala na rozwinięcie maksymalnej prędkości na poziomie 238 km/h. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 7,5 sekundy. Według spekulacji nowa Skoda Octavia RS ma dysponować mocą z rzędu około 240 KM, a przyspieszenie będzie oscylowało w czasie około 7 sekund.

Tagi: , , ,

1 komentarz
Skomentuj »

  1. Skoda idzie w przód, nie wiedziałem nawet że produkują takie auta, skoda zawsze kojarzyła mi sie bardziej z autami rodzinnymi.

Skomentuj