Skoda szykuje ofensywę

mar 25th, 2013 | Przez | Kategoria: Newsy

Skoda Octavia nie jest jedynym modelem jaki czeski koncern wprowadzi do sprzedaży w 2013 roku. Do końca 2018 roku Skoda chce sprzedawać 1,5 mln nowych samochodów w skali roku.

skoda octavia kombi 2014Trzeba przyznać, że Volkswagen ma niezwykle ambitne plany wobec Skody. Nowy plan sprzedaży zakłada, że do końca 2018 roku w skali roku sprzedawać ma się około 1,5 miliona nowych egzemplarzy. Osiągnięcie tego pułapu sprzedaży jest niezwykle istotne dla Niemców. Umożliwiłoby to Volkswagenowi prześcignięcie Toyoty oraz General Motors, stając się tym samym największym producentem samochodów na świecie.

Aby zrealizować założony plan sprzedaży Skoda postanawia co około 6 miesięcy wypuszczać na rynek nowy model samochodu. Już w maju do salonów trafi Skoda Octavia w odmianie nadwozia typu kombi. Z kolei we wrześniu podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych we Frankfurcie zadebiutować ma Skoda Rapid w nadwoziu typu fastback. W 2013 roku łącznie oferta czeskiego koncernu wzbogaci się o osiem nowych pozycji. Ciekawie prezentują się zapowiedzi Skody dotyczące samochodu w nadwoziu typu SUV. Nie znamy jeszcze szczegółowych informacji na temat wspomnianego modelu, ale Skoda planuje, że będzie sprzedawał się w nakładzie 150 – 250 tys. egzemplarzy w skali roku.

Tagi: , , , ,

Skomentuj