Skoda Rapid z nagrodą Red Dot

mar 20th, 2013 | Przez | Kategoria: Newsy

Skoda Rapid otrzymała prestiżową nagrodę Red Dot za wzornictwo. To już szósty nagrodzony tym wyróżnieniem model Skody w historii.

skoda rapidZa werdykt odpowiedzialny był zespół jury „Red Dot Design Award” składający się z 37 członków. Auto zostało wyróżnione za proporcje, jasno wymodelowane powierzchnie oraz ostre linie nadwozia. Szef działu designu Skody – Jozef Kabaň przyznaje, że cały dział jest bardzo dumny z otrzymanego wyróżnienia. W projekt włożyliśmy mnóstwo pracy i zaangażowania, co pomogło w stworzeniu nowego języka stylistycznego marki – dodaje Kabaň. W plebiscycie wyróżniona została również nowa Skoda Octavia. Model ten doceniono za innowacyjność i projekt „Przemyślanych rozwiązań”, które bez wątpienia ułatwiają korzystanie z samochodu na co dzień.

„Red Dot” to jedna z najbardziej prestiżowych nagród stylistycznych na świecie. Historia konkursu jest niezwykle bogata i sięga już 1955 roku. Nagroda przyznawana jest corocznie na podstawie wielu kryteriów – m.in. innowacyjności, wzornictwa czy funkcjonalności. W tym roku do konkursu zgłosiło się aż 1865 projektantów i architektów prezentując łącznie 4662 uczestników. Jest to największa ilość w historii konkursu. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 1 lipca w Essen.

Tagi: , , , , ,

Skomentuj