15 milionów aut Skody

lut 19th, 2013 | Przez | Kategoria: Newsy

Skoda wyprodukowała już 15 milionów samochodów. Jubileuszowym modelem została srebrna Skoda Octavia III, która wykorzystywana będzie jako limuzyna VIP w centrum technologicznym Skody w Cesanie.

Powodów do dumy nie skrywał prezes Skody – Winfried Vahland, który przyznał, że 15 milionów wyprodukowanych aut jest symbolem dynamicznego rozwoju marki. Pojazdy z logiem Skody tworzone są od 118 lat, a samochody od 1905 roku. Według Vahlanda tak bogata historia stawia czeskiego producenta wśród marek motoryzacyjnych o najbogatszych tradycjach na świecie.

Najnowsze plany produkcyjne Skody zakładają prezentacje nowych modeli średnio co sześć miesięcy. Ma to przełożyć się na znaczne zwiększenie sprzedaży, które w 2018 roku według założeń będzie wynosić aż 1,5 miliona egzemplarzy w skali roku. Przypomnijmy, że w całym 2012 roku Skodzie udało się sprzedać 939 200 nowych samochodów, co było najlepszym wynikiem w historii koncernu.

Za niedługo zarówno w Niemczech jak i w Czechach zadebiutuje Skoda Octavia III. W kolejnych tygodniach auto pojawi się w salonach pozostałych, europejskich krajów. Tylko od 1996 roku na całym świecie sprzedano 3,75 mln egzemplarzy Skody Octavii. Szefostwo czeskiego koncernu liczy, że trzecia generacja modelu będzie cieszyła się co najmniej takim samym zainteresowaniem jak dwie poprzednie. Do produkcji Octavii III specjalnie zmodernizowano przepustowość linii montażowej głównej fabryki Skody w Mlada Boleslav. Wcześniej wynosiła ona 800 pojazdów dziennie, ale obecnie we wspomnianej fabryce może być tworzone nawet 1200 aut na dobę.

Tagi: , , , ,

Skomentuj