Debiut Fabii w 2014 roku

sty 23rd, 2013 | Przez | Kategoria: Newsy

Czeski producent samochodowy kontynuuje ofensywę sprzedażową. Za niedługo do salonów trafi trzecia generacja Skody Octavii, a już wstępnie mówi się o dacie premiery najnowszej Skody Fabii.

Skoda decyduje się na wypuszczanie kolejnych generacji modeli o uznanej renomie. Zabieg ten ma zagwarantować sukces sprzedażowy, o jakim nie można niestety mówić w przypadku Skody Rapid. Wokół trzeciej generacji Skody Octavii powstało ogromne zainteresowanie, przez co można wnioskować, że będzie się cieszyć sporą popularnością wśród kupujących. Właśnie dlatego wstępna premiera najnowszej Fabii zaplanowana jest już na 2014 rok.

Wszystko wskazuje na to, że najnowsza Fabia powstanie w oparciu o płytę podłogową MQB, na której produkowanych jest wiele samochodów Volkswagena. Dzięki temu auto stanie się lżejsze oraz oszczędniejsze. Auto będzie posiadało większe gabaryty – zwiększeniu ulegnie rozstaw osi i pojemność bagażnika. Wszystkie te zabiegi sprawią, że Fabii będzie coraz bliżej do autosegmentu D czyli samochodów kompaktowych. W internecie pojawia się wiele zdjęć oraz rysunków powiązanych z wyglądem najnowszej Skody Fabii, ale nie są one oficjalnym projektem – odpowiadają wyłącznie nowej linii stylistycznej współcześnie produkowanych Skód. Nie podano również żadnych informacji na temat wersji napędowych Fabii – można jedynie przypuszczać, że pod maską auta znajdą się silniki znane z Volkswagenów o prawdopodobnej pojemności 1,2 litra.

Tagi: , ,

4 komentarze
Skomentuj »

  1. fajna, mała zgrabna

  2. Jak każda firma Skoda nie chce zostaćz tyłu wiećprodukuje nowe modele aut i jest za nimi. trzymam kciuki za nowe pomysly i nowy styl.

  3. „Czeski producent” tylko że Niemcy kupili skodę od Czech.

  4. nie ma jak popularna fabia zawsze wszystko latwo dostac i naprawic

Skomentuj