Skoda Yeti

gru 3rd, 2012 | Przez | Kategoria: Modele

Skoda Yeti jest pierwszym seryjnie produkowanym SUV-em przez Skodę. Produkcja modelu rozpoczęła się w maju 2009 roku.

Skoda Yeti

Samochód po raz pierwszy zaprezentowano podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w 2009 roku. Co prawda auto w postaci modelu koncepcyjnego wystawiono już cztery lata wcześniej, ale od tego momentu samochód przeszedł szereg gruntownych zmian. Obecnie auto składane jest w nowej fabryce Skody w Kvasinach.

Skoda Yeti nie jest jednak typowym SUV-em. W porównaniu do konkurencji charakteryzuje się znacznie mniejszym rozstawem osi oraz stosunkowo wysokim nadwoziem. Niewielkie gabaryty nie odzwierciedlają sporej ilości miejsca, którą znajdziemy wewnątrz Skody Yeti. Przestrzeni w zupełności wystarcza dla czterech dorosłych osób. Dokładając do tego obszerny bagażnik, którego pojemność wynosi 405 litrów, a po złożeniu tylnych siedzeń zwiększa się do 1760 litrów.

Wyjątkowo mocną stroną Skody Yeti są właściwości jezdne. Niezależnie od warunków drogowych : czy to jazda w mieście, czy poza miastem, czy też offroad – samochód prezentuje się doskonale. Auto nie ma tendencji do utraty przyczepności. Prowadząc Skodę Yeti o znaczeniu takich słów jak podsterowność czy nadsterowność możemy śmiało zapomnieć. Również wyniki spalania nie stoją na najwyższym poziomie. Dla chętnie wybieranego silnika 1.8 TSI jest to 9 litrów w mieście oraz około 7,5 litra na trasie.

Za tak dobrze skonstruowaną Skodę trzeba jednak dość dużo zapłacić. Co prawda podstawowy model kosztuje 65 950 złotych, ale jeżeli chcemy szukać dynamiki oraz licznych, pomocnych w prowadzeniu systemów to niestety o takim pułapie cenowym możemy zapomnieć. Najdroższa Skoda Yeti to wydatek z rzędu 109 350 złotych. W tej kwocie otrzymamy najbogatsze wyposażenie (Elegance) wraz z dwulitrowym silnikiem diesla o mocy 170 KM oraz napędem na cztery koła.

Skoda Yeti – opinie

Polacy od wielu lat uwielbiają czeskie samochody. Począwszy od Fabii, poprzez Octavię do modelu Superb – Skoda jest jednym z najchętniej wybieranych samochodów przez Polaków. Wszystko wskazuje na to, że Skoda Yeti może cieszyć się sporym zainteresowaniem w naszym kraju. Początkową barierą dla sukcesu Yeti mogą być zbyt wysokie ceny, ale wraz z upływem czasu powinny one stopniowo spadać. W zdecydowanej większości recenzji i testów Skoda Yeti wypada bardzo dobrze, co jednoznacznie pozwala stwierdzić, że jest ona solidnym samochodem, który znajdzie wielu nabywców.

Tagi: , ,

Skomentuj