Skoda Rapid w seryjnej produkcji

wrz 6th, 2012 | Przez | Kategoria: Newsy

Ruszyła seryjna produkcja Skody Rapid. Samochód, którego premiera zaplanowana jest na koniec września będzie podobnie jak Fabia i Octavia produkowany w czeskim mieście Mladá Boleslav.

Obiekt gdzie produkowany będzie najnowszy samochód Skody będzie musiał przejść specjalistyczne modernizacje przed rozpoczęciem produkcji. Póki co rozpoczęto prace przy rozwijaniu i unowocześnianiu taśm montażowych, co pozwoli na zwiększenie dziennej produkcji z 800 do około 1200 samochodów. Aby możliwa była produkcja Skody Rapid czeski koncern wprowadził zmiany w 17 halach produkcyjnych oraz wdrożył aż 173 indywidualnych projektów w Mladá Boleslav. Nie obeszło się również bez specjalistycznych szkoleń załogi, która otrzyma nowe stanowiska i narzędzia do pracy.

Skoda Rapid może zostać rewolucyjnym modelem w historii czeskiego koncernu. Na tle dotychczasowo produkowanych pojazdów wyróżnia się sporą ilością miejsca, nowoczesnym designem oraz gamą ekologicznych silników. Od samego początku szefostwo Skody zapowiadało, że model Rapid będzie skierowany w głównej mierze do użytku rodzinnego. Najnowszy produkt Skody idealnie wpasowuje się w segment pomiędzy niezwykle udanymi modelami Skody jakimi są Fabia i Octavia. Obok debiutu na rynku europejskim, który odbędzie się na dniach zaplanowane są dwie dodatkowe premiery. Pierwsza ma nastąpić w październiku 2013 roku w Chinach, gdzie zaprezentowany zostanie Rapid specjalnie przystosowany pod lokalny rynek. Rok później przedstawiony zostanie model dedykowany rynkowi rosyjskiemu.

Tagi: , ,

Skomentuj