Skoda ponownie sponsorem Tour de France

lip 2nd, 2012 | Przez | Kategoria: Newsy

Już po raz dziewiąty Skoda została oficjalnym sponsorem Tour de France. Oznacza to, że na potrzeby wyścigu czeski producent zobowiązał się do dostarczenia m.in. floty samochodowej liczącej ponad 100 różnych aut.

Ciężko wyobrazić sobie współczesny wyścig Tour de France bez patronatu Skody. Od wielu lat czeski producent towarzyszy kolarzom w tym najbardziej prestiżowym wyścigu na świecie. W tym roku wsparcie Skody oznacza oddanie do dyspozycji 110 modeli samochodów – od malutkiego Citigo po wielokrotnie sprawdzony model Superb. Pomiędzy samochodami przeznaczonymi dla organizatorów i zawodników z pewnością wyróżniać będzie się czerwona Skoda Superb przeznaczona dla dyrektora generalnego wyścigu – Christiana Prudhomme’a.

Tour de France jest wydarzeniem ogólnoświatowym. Szacuje się, że oprócz międzynarodowych turniejów piłkarskich oraz Olimpiady jest to najchętniej oglądane widowisko sportowe. Z uśrednionych danych wynika, że wyścig corocznie ogląda około 15 milionów ludzi na żywo oraz nawet 2 miliardy osób przed telewizorami. W tym roku wyścig rozpoczął się 30 czerwca w belgijskim mieście Liege. Kolarze podczas całego wyścigu pokonają ponad 3,4 tys. kilometrów. Wyścig zakończy się 22. lipca pod Łukiem Triumfalnym na Polach Elizejskich w Paryżu.

Po pierwszym etapie aktualnym liderem klasyfikacji generalnej jest Szwajcar Fabian Cancellara reprezentujący barwy teamu RadioShack. W obecnym roku w stawce wyścigu jest zaledwie jeden Polak – Sylwester Szmyd, który na pierwszym etapie zajął 127. miejsce, a do triumfującego Szwajcara stracił przeszło dwie minuty.

Tagi: , , ,

1 komentarz
Skomentuj »

  1. Reklama w telewizji ze skodą, jest bardzo ciekawa

Skomentuj