Skoda Citigo na sportowo

cze 14th, 2012 | Przez | Kategoria: Newsy

Najpierw przedstawiciele czeskiego koncernu zapowiedzieli, że ich nowy produkt – Skoda Citigo będzie dostępny w wersji ekologicznej Green Tec. Kolejna nowinka związana z flagowym produktem Skody powinna zaś spodobać się wszystkim fanom sportowej jazdy.

Skoda zaprezentowała pakiet akcesoriów, który ma uczynić model Citigo znacznie bardziej „agresywnym”. W skład oferty wejdą między innymi zestaw folii dekoracyjnych na maskę, drzwi oraz pokrywę bagażnika, spoiler dachowy, nakładki na progi wykonane ze stali nierdzewnej oraz wiele obręczy aluminiowych utrzymanych w tonacji czarnej i szarej. Zmianom nie ulegną jednostki napędowe najnowszego modelu Skody. Będzie ona dostępna w dwóch wersjach silnikowych – obie jednostki benzynowe o pojemności jednego litra i w zależności od wersji mocy 60 i 75KM.

Skoda Citigo to debiut czeskiego producenta w segmencie A. Zarówno najnowsza Skoda, jak i Seat Mii został opracowany w oparciu o płytę podłogową oraz podzespoły Volkswagena up!. Wszystkie trzy samochody to niemal bliźniacze modele, które mają rywalizować z tak udanymi modelami jak nowy Fiat Panda, Citroenem C1, Peugeotem 107 i Toyotą Aygo. Pozostawienie stałej mocy silnika może oznaczać, że w przyszłości Skoda Citigo doczeka się wersji GT, której doczekał się m.in. Volkswagen up!.

Tagi: , ,

2 komentarze
Skomentuj »

  1. Co raz więcej modeli skód. Czesi nie mają się czego powstydzić.

  2. A czy tutaj również można będzie wykupić pakiet Green Tec ?

Skomentuj