Skoda bije kolejne rekordy

maj 24th, 2012 | Przez | Kategoria: Newsy

Ostatnie miesiące są wyjątkowo udane dla czeskiego producenta. W kwietniu Skoda osiągnęła kolejny rekord sprzedaży z ponad 80,000 sprzedanymi nowymi modelami.

Biorąc pod uwagę czasy kryzysu jest to doskonały wynik. Ludzie coraz rzadziej decydują się na kupno domów oraz samochodów – zwłaszcza nowych, a Skoda wciąż umacnia swoją pozycję na rynku. Podczas gdy większość producentów samochodowych jest na nieznacznym minusie, czeski producent notuje zysk w postaci 4,1% jeżeli chodzi o sam miesiąc kwiecień. Oznacza to, że cały pierwszy kwartał był niezwykle udany dla Skody. Od początku roku sprzedano 324 100 nowych modeli co oznacza niemal 10% wzrost w porównaniu do ubiegłego roku. Głównym polem zysków jest rynek azjatycki oraz Europa Wschodnia.

Skoda od dawna jest ulubionym samochodem Polaków. Włodarze czeskiego producenta wielokrotnie powtarzali, że rynek polski traktują niezwykle poważnie. Przekłada się to na zaufanie, jakim darzą Skodę Polacy. W miesiącu kwietniu sprzedano 3,188 nowych samochodów stanowi o 32,23% lepszy wynik w porównaniu do roku ubiegłego. Dodatkowo wielkimi krokami szykuje się premiera nowej Skody Citigo, której udany debiut może poprowadzić do rekordowego roku w historii czeskiego producenta samochodów.

Tagi: , , ,

Skomentuj