Skoda Citigo – zdjęcia

kwi 2nd, 2012 | Przez | Kategoria: Newsy

5-drzwiowa Skoda Citigo to jedno z ciekawszych aut, które miało swoją premierę w tym roku. Choć większość znawców spodziewała się, jak będzie wyglądać ten model czeskiego producenta, oficjalna prezentacja miała miejsce stosunkowo niedawno. Jak więc wygląda Citigo?

Skoda Citigo to typowy, miejski samochód, oparty na platformie Volkswagena Up – oba auta są też bardzo do siebie podobne. Choć Skoda Citigo z definicji jest autem o małych wymiarach, w kabinie samochodu jest zaskakująco dużo miejsca.

W zeszłym roku szefostwo Skody zapowiedziało produkcję Citigo nie tylko w wersji 3-drzwiowej, ale także i 5-drzwiowej. Słowo zostało dotrzymane. Tak jak jej 3-drzwiowy odpowiednik, 5-drzwiowy Citigo będzie można zakupić z litrowym silnikiem o mocy 60 lub 75 KM. Według informacji dostarczonych przez Skodę, Citigo w wersji Green tec spala zaledwie 4 l paliwa/100 km przy emisji 96 g dwutlenku węgla na kilometr.

Wyżej wymienione silniki będą jedynymi w gamie tego modelu, ze względu na koszt produkcji – produkcja silników wysokoprężnych czy elektrycznych znacznie podniosłaby cenę auta. Klienci mogą natomiast liczyć na wersję auta z seryjnie montowaną instalacją CNG.

Obydwie wersje modelu Citigo pojawią się w europejskiej sieci dilerskiej w przyszłym miesiącu.

Tagi: , , ,

2 komentarze
Skomentuj »

  1. Jaka cena wyjściowa?

  2. Piotrze, właśnie poleciał artykuł ad ceny tego modelu 😉

Skomentuj