Skoda będzie produkować dużego SUV-a

mar 15th, 2012 | Przez | Kategoria: Newsy

Wg informacji, do których dotarliśmy, Skoda ma zamiar produkować nowy samochód z segmentu SUV, który ma być większą wersją modelu Yeti.

Skoda Yeti okazała się całkiem udanym autem, zdobywającym coraz większą rzeszę klientów. To jednak okazało się za mało dla szefów czeskiej marki, którzy uznali, że czas opracować nowe auto w tym segmencie. Właśnie ta informacja została przez nich podana w trakcie tegorocznej edycji targów motoryzacyjnych w Genewie.

Osobą, która wyjawiła plany firmy, był członek zarządu Skody, Eckhard Sholz. W wywiadzie z Autocar stwierdził, że SUV to jeden z najbardziej wszechstronnych segmentów, sprzedającym się zarówno w Europie, Rosji i Chinach. Logicznym więc jest zainteresowanie Czechów tym segmentem, także z punktu widzenia ekonomicznego. Podsumowując swoją wypowiedź, Sholz stwierdził, że a rynku istnieje miejsce zarówno dla mniejszych jak i większych pojazdów od modelu Yeti.

To nie wszystkie nowości od Skody, czeski producent skupił się niedawno bowiem na opracowaniu produkcyjnej wersji hatchbacka Mission L, a wspomniany przez nas SUV jest kolejnym projektem w jego planach.

Nowe modele Skody są wprowadzane w celu osiągnięcia celu, który producent sobie założył – sprzedać 1,5 miliona samochodów rocznie.

Tagi: , , , , ,

1 komentarz
Skomentuj »

  1. Od lat jestem stalym posiadaczem Skody, miałem fabie dwie, a teraz Octavie, kto wie czy sie nie skusze na tego „Suva” Wyglada apetycznie

Skomentuj