Octavie Green E Line poddawane testom

lut 21st, 2012 | Przez | Kategoria: Newsy

Według informacji uzyskanych przez jeden z portali informacyjnych, Skoda przeprowadza intensywne testy na elektrycznych samochodach Octavia Green E Line. Etap, który ma miejsce obecnie, jest przeprowadzany na lotnisku w Pradze.

Skoda w ten sposób chce uzyskać dane potrzebne do precyzyjnego dopasowania ustawień samochodów elektrycznych. Następnie, poszczególne modele zostaną przekazane niektórym podmiotom, co będzie kolejnym etapem testów. Jak powiedział Petr Kristl, szef działu rozwoju e-mobilności ze Skoda Auto, auta testowe traktowane są przez czeskiego producenta jak każdy inny samochód przeznaczony do produkcji seryjnej.

W testach bierze udział dziesięć Octavii Green E Line co w przyszłości ma być bardzo owocne w rozwoju nowych rozwiązań i funkcji, jak m.in. umiejscowienie gniazda ładowania, bądź kwestii związanych ze słyszalnością aut elektrycznych w ruchu miejskim.

Pierwszym hybrydowym modelem Skody była Octavia Combi, w której wykorzystano modularną konstrukcję, pozwalająca na zmieszczenie w niej baterii, sterowniki elektryczne i silnik elektryczny. Silniki mają moc 115 KM i maksymalny moment obrotowy 270 Nm. Przyspieszenie do „setki” zajmuje Octavii Green E Line 12 sekund, a V-max wynosi 135 km/h. Zasięg wynosi150 kilometrów.

Skoda coraz większe znaczenie przywiązuje do zagadnień dotyczących zasilania i stosowanych paliw. Skoda ma nadzieję, że elektryczna mobilność będzie istotna w kwestii optymalizacji silników TDI i TSI, a także ich przekładni.

Tagi: , , , ,

Skomentuj