Yeti w mieście?

lis 22nd, 2011 | Przez | Kategoria: Newsy

Tytuł może wydawać się dziwny, ale już mówimy o co chodzi. Na rynek wchodzi bowiem właśnie nowa, miejska edycja modelu Yeti, oznaczona jako Street. Samochód ten ma szansę stać się głównym konkurentem miejskich, małych kompaktowych aut. Czy ma na to szansę?

Skoda Yeti to SUV, z tego też powodu może oferować użytkownikowi więcej miejsca wewnątrz kabiny a także znacznie większy poziom bezpieczeństwa, niż przeciętny, typowo miejski samochód. Mimo tego, w aucie zostały wykorzystane rozwiązania, które cenią sobie użytkownicy takich aut.

W gamie silnikowej Yeti Street znajdują się silniki benzynowe 1.2 TSI/105 KM, 1.4 TSI/122 KM a także motor wysokoprężny 2.0 TDI CR DPF/110 KM. Niezależnie od wybranej wersji silnikowej, w standardzie otrzymamy manualną skrzynię biegów i napęd na przednią oś.

Jeśli chodzi o wyposażenie auta, Yeti Street posiada podobne gadżety co Active – inna wersja wyposażenia auta. W cenie 1500 zł otrzymamy między innymi radioodtwarzacz Swing, CD, MP3, dodatkowe 4 głośniki z tyłu, system VarioFlex z funkcją stolika, elektrycznie sterowane szyby z przodu i z tyłu oraz ochronną listwę boczna w kolorze czarnym. Dla Klientów ceniących sobie wygląd zewnętrzny auta przygotowano też specjalną ofertę obręczy kół ze stopów lekkich NEVIS 7Jx16” w cenie 1000 zł.

Wejściu na rynek tego auta towarzyszy specjalna kampania reklamowa, przeznaczona dla osób młodych, mieszkających w miastach. Nacisk nałożono szczególnie na te cechy samochodu, których mogą potrzebować tego typu ludzie, a których nie oferują auta typowo miejskie, kompaktowe.

Tagi: , ,

1 komentarz
Skomentuj »

  1. Samochód fajny…jednak mimo wszystko drogi.

Skomentuj