Skoda Citigo

paź 24th, 2011 | Przez | Kategoria: Newsy

Skoda wypełniła kolejną lukę w swojej ofercie, tym razem za sprawą Skody Citigo. Ten samochód, zbudowany na bazie Volkswagena Up to typowo miejska propozycja, która po prezentacji dwóch prototypów ujrzała światło dzienne. Zapraszamy do zapoznania się z krótką charakterystyką auta.

Mówiąc całkowicie szczerze, Skoda Citigo to wierna kopia samochodu Volkswagen Up!, tyle że z logiem czeskiego producenta. Niemiecki model miał swoją premierę podczas tegorocznego salonu samochodowego we Frankfurcie. Różnica pomiędzy dwoma samochodami jest taka, że Skoda Citigo będzie od razu oferowana w wersji trzy- i pięciodrzwiowej, natomiast fani modelu Up! Będą musieli jeszcze trochę poczekać na nadwozie pięciodrzwiowe.

Różnic stylistycznych jest jednak trochę, zwłaszcza z przodu. Lekko zmienione są bowiem reflektory, grill, zderzak i oczywiście logo. Z tyłu możemy powiedzieć, że jest ona wierną kopią niemieckiego brata.

Skoda Citigo mierzy 3 563 mm długości, 1 641 mm szerokości i 1 478 mm wysokości, a rozstaw osi sięga 2 420 mm. Według producenta, auto spokojnie pomieści cztery dorosłe osoby. Pojemność bagażnika natomiast to 250 litrów, co jest całkiem dobry wynikiem w tym segmencie, natomiast jeśli złożymy tylne siedzenia możemy liczyć nawet na 950 litrową przestrzeń załadunkową. Jeśli weźmiemy uwagę miejskie przeznaczenie tego modelu, to tego typu parametry możemy uznać za całkiem dobre.

Znane są nam także zdjęcia wnętrza samochodu. Nie powinniśmy się jednak nastawiać na wielkie zmiany w stosunku do Volkswagena Up!. Znajdziemy tu przede wszystkim oszczędne rozwiązania, choć w wyposażeniu nie zabraknie m.in. przenośnej nawigacji z 5-calowym monitorem, która za pomocą łączności Bluetooth umożliwi rozmowę przez telefon bez użycia rąk.

Pod maską miejskiej Skody Citigo znajdziemy dwa, nowe silniki o trzech cylindrach i pojemności 1 litra. Pierwszy z nich będzie charakteryzował się mocą 60 KM, a drugi będzie o 15 KM mocniejszy. Średnie zużycie paliwa ma jednak kształtować się w granicach 4,5-4,7 l/100 km.

Czescy klienci Skody mogą oczekiwać na Citigo jeszcze w tym roku. Reszta kontynentu musi obejść się smakiem do połowy 2012 roku. Cena nie jest jeszcze znana, ale skoro Volkswagen Up! Ma kosztować około 10 tysięcy euro, to za model Citigo Skody będzie trzeba zapłacić około 8 tysięcy euro.

Tagi: , ,

Skomentuj