Skoda produkowana przez GAZ-a

lip 13th, 2011 | Przez | Kategoria: Newsy

Za niedługi czas rozpocznie się produkcja samochodów Skody (modele Octavia i Yeti) przeznaczonych na rynek rosyjski. Będzie ona miała miejsce w fabryce firmy GAZ w Niżnym Nowogrodzie.

Taki stan rzeczy wynika z umowy, podpisanej przez Volkswagen Group Rosja i rosyjskiego producenta aut GAZ Group. Kontrakt zakłada produkcję 110 000 samochodów marki Škoda i Volkswagen w ciągu roku.

Pierwszym modelem, który zjedzie z linii produkcyjnej fabryki w Niżnym Nowogrodzie, ma być Skoda Yeti. Kolejnym modelem, produkowanych w rosyjskich fabrykach ma być Skoda Octavia. Kontrakt z rosyjską fabryką ma obejmować lata do 2019 roku włącznie.

Jak podkreślił prof.  Winfried Vahland, przewodniczący Zarządu Skoda: „Rosyjski rynek jest dla nas jednym z najważniejszych i jego znaczenie ciągle wzrasta. Partnerstwo z grupą GAZ to dla Škody doskonała szansa na kontynuację strategii rozwoju w tym kraju.”

I nie ma w tym nic dziwnego, bowiem Skoda systematycznie bije kolejne rekordy sprzedaży w Rosji. W maju b.r. Skoda zanotowała wynik ponad 6 100 sprzedanych klientów, co jest trzecim z rzędu najlepszym rezultatem. Od samego tylko początku 2011 roku czeski producent sprzedał w Rosji aż 25 500 aut, co daje wzrost rzędu 63,4%.

W trakcie produkcja modeli Škody w rosyjskich fabrykach całość prac będzie miała miejsce na linii montażowej samochodów osobowych, którą na wyłączność posiada Volkswagen Group Rosja. Wszelkie procesy produkcyjne są dochowane z zachowaniem wszelkich standardów jakości.

Tak więc Skoda idzie za ciosem. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę sprzedaż czeskiego producenta w Rosji. Miejmy nadzieję, że przyniesie to korzyści Skodzie.

Tagi: , , , , , , ,

Skomentuj