Nowe nabytki TOPR-u

lip 28th, 2011 | Przez | Kategoria: Newsy

Skoda Yeti i Octavia Scout to kolejne nowe modele czeskiego producenta, które trafiły do rąk Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego. Wszystko za sprawą współpracy podmioty ze Skoda Auto Poland.

Oficjalnie przekazanie Yeti i Octavii Scout miało miejsce 21 lipca w siedzibie dealera Skody Autoremo w Bukowinie Tatrzańskiej. Przekazane Yeti wyposażone jest w silnik wysokoprężny 2,0 TDI CR DPF 4×4 o mocy 110 KM, natomiast Octavia Scout również posiada silnik diesla, z tym że 2,0 TDI CR DPF, o mocy 140 KM, również z napędem 4×4.

Marcin Weksej, specjalista ds. kontaktu z dziennikarzami ze Skoda Auto Polska, przy wręczaniu kluczyków do aut, skomentował całą uroczystość w następujący sposób: „Cieszę się, że kolejne samochody Skody trafiają do TOPR-u. Będą one wspierać ratowników podczas wykonywania ich codziennych obowiązków. Tak, jak dla zespołu TOPR-u ratowanie ludzkiego życia jest najważniejszym zadaniem, tak dla ŠKODY jest nim zapewnianie bezpieczeństwa i ochrony kierowcy i pasażerów. Myślę, że właśnie dzięki tym samym priorytetom, nasza wieloletnia współpraca jest tak udana i satysfakcjonująca dla obu stron.”

Humory dopisywały nie tylko przedstawicielom Skody, ale również i TOPR-u. Jan Krzysztof, naczelnik TOPR-u, powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że Skoda przekazała nam kolejne samochody. Już wielokrotnie mieliśmy okazję przetestować je w różnych, bardzo wymagających sytuacjach, gdzie liczył się czas i sprawne dotarcie na miejsce. Za każdym razem Skody były niezastąpione. Zapoczątkowana 8 lat temu współpraca TOPR-u ze Skoda Auto Polska przebiega bardzo pomyślnie, co ogromnie nas cieszy”.

Współpraca pomiędzy Skodą a Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratowniczym trwa już 8 lat. Wszystko rozpoczęło się w roku 2003, kiedy to Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe otrzymało sześć Octavii: 4×4 oraz Scout. Kolejnym krokiem było podarowanie w 2009 roku dwóch modeli Yeti, natomiast w tym drugi już Yeti i kolejna Octavia Scout. Daje to łączną liczbę 10 samochodów, których zadaniem jest służenie człowiekowi w ekstremalnych sytuacjach, kiedy życie i zdrowie jednostki staje w obliczu zagrożenia.

Tagi: , , ,

1 komentarz
Skomentuj »

  1. Widać, że świetnie sprawiają się w górzystym terenie

Skomentuj