Pełny cykl produkcji nowej Fabii w Rosji

kwi 30th, 2010 | Przez | Kategoria: Newsy

28 kwietnia w rosyjskiej fabryce w Kałudze nastąpiła premiera nowej Fabii. Skoda Auto ogłosiła ogłosiła uruchomienie pełnego cyklu produkcyjnego w Rosji.
Fabia stała się drugi modelem Skody, który będzie produkowany w całości w jednej fabryce, poprzednia wersja skody również została wyprodukowana w tej fabryce. Pierwszym modelem skody, który został wyprodukowany w całości w jednej fabryce jest Octavia.

Fabia to zarówno rosyjski jak i również światowy hit produkcyjny Skody. W 2009 roku na całym świecie sprzedano 264 173 modeli Fabii, jest to o 7,1% więcej w porównaniu z 2008r. W Rosji Fabia stała się najlepiej sprzedającym się samochodem 2009 roku.

„W ostatnich latach Skoda odniosła wiele sukcesów. W 2009 roku po raz kolejny pobiliśmy rekord sprzedaży. Stopniowy rozwój naszej działalności na rozwijających się rynkach takich krajów jak Rosja, Indie i Chiny były ważnym tłem dla naszego sukcesu. Dzięki naszej inwestycji w produkcję w Kałudze, sieć dystrybucji i produktów będzie nadal umacniać naszą pozycję na rynku rosyjskim.”

– powiedział Reinhard Jung, prezes zarządu Škoda Auto.

Petr Janeba, szef Skoda Rosja dodał: „Rosja jest jednym z kluczowych rynków dla Skody i oczekujemy trwałego wzrostu sprzedawalności w przyszłości. W związku z tym dalszy rozwój naszych zdolności produkcyjnych jest jednym z podstawowych celów firmy. Udało nam się uzyskać sukces w tym kierunku – wszystkie modele Skody są produkowane w rosyjskiej fabryce w Kałudze, zapewniając atrakcyjny stosunek ceny do możliwości naszych klientów, szybsze reakcje na zmiany lokalnego rynku i do wymagań rosyjskich klientów. W październiku 2009 roku rozpoczęliśmy w pełny cykl produkcji Skody Octavia, dziś jesteśmy gotowi ogłosić rozpoczęcie produkcji drugiego modelu w CKD. Fabia jest popularnym samochodem na rynku rosyjskim. Dzisiaj jesteśmy dumni, że Skoda Fabia drugim w pełni rosyjskim samochodem naszej marki, które prezentujemy po raz pierwszy w naszej fabryce!”

„Skoda Fabia to trzeci model produkowany w pełnym cyklu: malowania, spawania i montażu. Linia produkcyjna w fabryce w Kałudze jest unikalna dla koncernu Volkswagena, a my mamy na celu zwiększenie liczby modeli w przyszłości. Ponadto produkujemy samochody zgodnie z najwyższymi standardami jakości.”

– podkreślił Dietmar Korzekwa, dyrektor generalny koncernu Volkswagen Russia.

Nowa Skoda Fabia będzie dostępna u wszystkich oficjalnych dealerów na początku maja 2010 roku. W kwietniu koncern Skoda Auto ogłosił rozpoczęcie zamówień na nową Fabie. Bez względu na istotne zmiany cen dla wszystkich wersji Fabii cena pozostała taka sama.

Fabia oraz Octavia uczestniczą w programie kredytowym oraz motywacyjnym programie samochodowym w Rosji. Przygotowano specjalne warunki zakupu tych modeli samochodów. Sukces Fabii zapewnił Skodzie pierwszą pozycje w segmencie samochodów kompaktowych w Rosji.

Tagi: , ,

Skomentuj